Ενημέρωση γονέων Α’ Γυμνασίου

Νοέ 202215

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 26/10/2022 η πρώτη ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων των μαθητών/τριών της Α τάξης. Την κεντρική εισήγηση είχε αναλάβει η καθηγήτρια Γκότση Ειρήνη, φιλόλογος και Σύμβουλος Σχολικής Ζωής και είχε ως στόχο την ενημέρωση των γονέων σε θέματα που αφορούν στην οργάνωση της σχολικής ζωής, τους κανόνες, τις υποχρεώσεις και το πλαίσιο λειτουργίας του Γυμνασίου, τα γνωστικά αντικείμενα, και τον τρόπο αξιολόγησής τους. Ακόμα δόθηκαν συμβουλές στους γονείς σχετικά με θέματα καθημερινότητας, οργάνωσης της μελέτης και ψυχολογίας των εφήβων.

Μετά το πέρας της εισήγησης οι γονείς είχαν την ευκαιρία να επικοινωνήσουν με καθηγητές για να ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους.